Szczeniak

Szczeniak

Zdecydowaliśmy się wziąć szczeniaka. To znaczy głównie ja. Łukasz miał opory ale ostatecznie mi ustąpił. Myśleliśmy już dawno o drugim psie, ale cały czas były to tylko luźne rozmowy. Kiedy jednak okazało się, że u naszych zaprzyjaźnionych hodowców będą szczeniaki, to u mnie zapaliła się lampka. Lindek ma już 8 lat i to chyba ostatni moment, żeby wziąć szczyla do domu, kiedy on jest jeszcze sprawny. Kiedy maluchy przyszły na świat, zaczęliśmy je intensywnie odwiedzać. Oczywiście już po jednej wizycie byłam zakochana we wszystkich. Chcieliśmy chłopaka i w ten sposób trafił do nas ośmiotygodniowy Komandor Shepard.

taki słodziak do nas przyjechał

W momencie przywiezienia go do domu, skończyła się sielanka. Uświadomiłam sobie, że nie zdawałam sobie sprawy, co to znaczy szczeniak w domu. Lind trafił do nas jak dorosły, trzyletni pies. Wszyscy zawsze zachwycali się jak to cudownie jest ze szczeniakiem. Kurde, nie wiem dlaczego? Czy tylko ja jestem dziwna, albo mi się trafił szczeniak z piekła rodem? Czy też wszyscy ukrywają te fakty, bo każdy pluje sobie w brodę i żałuje, że wziął szczeniaka? Pierwsze dwa tygodnie to był armageddon. Pomijam już oczywiste litry siku i tony kupy w domu. Chodząc za nim krok w krok, udawało nam się je dość skutecznie przechwytywać. Ale ten mały krokodyl (bo tak go przezwałam) gryzł wszystko i wszystkich. Jego ADHD czasami było nie do ogarnięcia. Jego zachowanie można by określić jako wybitnie złośliwe, choć wiem że to nie prawda. Naprawdę miałam go dosyć i żałowałam, że tak bardzo chciałam szczeniaka. Jednak nigdy nie przyszło mi na myśl, żeby go oddać. Wiem, że trzeba przejść tą mękę.

jedna z nielicznych chwil gdy małe diablątko leży spokojnie

Teraz po kolejnych 8 tygodniach jest już lepiej. Dalej jest z niego drań. Gryzie, pyskuje (jest bardzo rozmowny), marudzi, ale mój stosunek do niego się zmienił. Wreszcie polubiłam tego małego gada. I wierzę, że będzie dobrze. Czeka nas dużo pracy i tak na prawdę od nas tylko zależy czy się dogadamy.

Comments are closed.
%d bloggers like this: